Usługa, jaką jest usuwanie klap wirowych, cieszy się coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym się wyróżnia oraz na czym polega. Pora rozwikłać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, które są najważniejsze. 

Czym jest usuwanie klap wirowych?

Usuwanie klap wirowych to usługa, która nie jest proponowana przez każdy warsztat samochodowy. W większych jednak jest ona dostępna. Czym jest usuwanie klap wirowych? Klapy wirowe miały z założenia poprawić ekologię, jak i działać na korzyść jednostek silnikowych oraz środowiska.

Sama metoda usuwania klap wirowych jest bardzo dobrą oraz wskazaną praktyką. Dla obu podmiotów usuwanie klap wirowych jest w pełni bezpieczne. W sposób bezpośredni wiąże się z procesem zaślepienia klap w kolektorze przy pomocy specjalnych wkładek.

Jak wygląda usuwanie klap wirowych w praktyce?

Tak naprawdę usuwanie klap wirowych oraz ich zastępowanie zaślepkami o wysokiej jakości jest nieco skomplikowane. Na pewno konieczne jest samo przeprogramowanie sterownika. Chodzi o sterownik, który wyłączy także klapy z samego poziomy komputera. Usuwanie klap wirowych bez nowej mapy jedynie spotęguje kolejne problemy. Spośród przeprowadzanych zmian tuningowych w samochodzie, często przeprowadzany jest także chiptuning skrzyni biegów w Busko-Zdroju.

Z jednej i drugiej usługi można skorzystać w dobrych warsztatach samochodowych. Warto wybrać warsztaty, które w tego typu usługach się specjalizują. Na mapie Polski jest ich dosyć dużo.

Czy usługi tego typu są kosztowne? Wszystko zależy od miejsca, w którym wykonuje się tę usługę, miasta, jak i modelu samochodu. W jednych przypadkach jest to niewielka kwota, a w innych może już to być kwota dosyć pokaźna. Oczywiście o cenie informuje mechanik przed rozpoczęciem usługi. Można wówczas podjąć decyzję o zdecydowaniu się na daną usługę, czy też zrezygnowaniu z niej. Z efektów po przeprowadzeniu zmian, kierowcy są raczej zadowoleni.

 

Pokaż więcej w  Motoryzacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Jak kupić części do silników, aby nie przepłacać?

Kupno części do silników wiążę się ze sporym wydatkiem niezależnie, o jakim pojeździe jest…