Nietypowym prezentem dla miłośników marki firma Verbatim postanowiła uczcić rocznicę swoich 40. urodzin. Znany na całym świecie koncern produkujący nośniki danych przygotował limitowaną edycję zewnętrznych dysków twardych.

verbatim Urodzinowy dysk Verbatim

Zaskakuje złoty kolor obudowy oraz powłoka odporna na działanie promieni ultrafioletowych. Wewnątrz eleganckiego opakowania mieści się dysk twardy 2,5 cala o pojemności 500 GB. Na nim znajduje się program umożliwiający utworzenie kopii bezpieczeństwa danych, a także ich synchronizację. Za tę ostatnią odpowiada firmowe oprogramowanie Verbatim Sync, które proponuje synchronizację danych takich jak wiadomości poczty elektronicznej.

Kopia bezpieczeństwa jest tworzona po dosłownie kilku kliknięciach myszką. Proces ten został maksymalnie uproszczony, by nawet mało doświadczeni użytkownicy komputerów mogli tworzyć kopie zapasowe swoich danych zaraz po podłączeniu dysku do komputera. Oprogramowanie jest kompatybilne z PC i Mac.

Wersja urodzinowa łączy się z komputerem za pomocą portu i kabla USB 2.0. Odpowiada on także za doprowadzenie zasilania do urządzenia. Prędkość z jaką można kopiować pliki sięga 480 Mbit/s. Całe urządzenie waży tylko 161 gramów, można je zabrać ze sobą niemal wszędzie. Cena, to około 500 zł.

Pokaż więcej w  Hi-Tech

Dodaj komentarz

Zobacz także

Gdzie zakupić wyposażenie do szkolnego laboratorium przyszłości?

Laboratoria przyszłości to program rządowy umożliwiający wyposażenie szkoły w nowoczesne s…