Zima w Szwajcarii jest gwarancją udanego, aktywnego wypoczynku na stokach narciarskich. Rozbudowana infrastruktura wokół ośrodków turystycznych pozwala na łatwość korzystania ze wszelkich dóbr zebranych w tymże malowniczym zakątku Ziemi. Jeśli jednak nie jesteśmy nastawieni na wielogodzinne wyprawy piesze, slalomy na nartach, czy zjazdy na deskach, to niekoniecznie musimy zmieniać cel podróży.
Alpy Retyckie są domem niewielkiej miejscowości o malowniczej nazwie Arosa. Położona na zboczu góry Parpaner Rothorn miejscowość, prócz zapierających dech w piersiach widoków, ma wiele do zaoferowania wszystkim poszukiwaczom błogiego relaksu i odnowy biologicznej.
Jest to chyba jedyne miejsce, gdzie natura i luksus spotykają się na wysokości niespełna 2km ponad poziomem morza.
bergoase 2 Natura i relaks
Tschuggen Bergoase jest częścią ekskluzywnego Tschuggen Grand Hotel. 4 kondygnacje są w stanie pomieścić liczne sauny, łaźnie parowe oraz zaplecze fitnessowe. Do dyspozycji gości udostępniono dwanaście indywidualnie zaprojektowanych pokoi terapeutycznych, oraz dwa apartamenty .

Przechwałki o zaletach i uroku groty wodnej w Tschugeen Bergoase nie są przesadzone. Majestatyczny klimat basenów urządzonych wewnątrz góry zapewne dobroczynnie działa nie tylko na ciało, ale pozwala nacieszyć oczy i duszę.
Okazji do odpoczynku nie zabraknie także przy basenach wewnątrz budynku, jak i na świeżym powietrzu. Jeśli zaś mowa o kąpielach słonecznych, to mogą stać się pożyteczne otwarte tarasy widokowe.
bergoase 4 Natura i relaks
O doznania kulinarne, atrakcje sportowe oraz zabiegi kosmetyczne zadbają sami specjaliści. Rezerwując pobyt w tym górskim raju z całą pewnością spotkamy się z pełnym profesjonalizmem, oraz nadmiarem oferowanych usług. Aby skorzystać ze wszystkiego co jest dostępne, konieczny jest naprawdę długi urlop.
Ceny są wygórowane, ale nie ocierają się o absurd. Nocleg w apartamentach kosztuje nawet do 1800 Euro za dobę. 50 minut pracy prywatnego trenera sportowego to wydatek ok. 400 pln, masaż dla dzieci ~300 pln, podobnie jak wizyta u fryzjera-stylisty.
Miejsc takich jak Tschuggen Bergoase powinno być zdecydowanie więcej. Być może pośpiech w życiu codziennym, jak i ciągły stres nie odbijałyby się na naszym zdrowiu w tak znaczącym stopniu, gdyby takie miejsca były bliżej naszych Tatr.

Pokaż więcej w  Lifestyle

Dodaj komentarz

Zobacz także

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii prawnej?

Kancelaria prawna może pomóc w wielu sytuacjach. Sprawy karne, rozwody, spadki, podział ma…