Na samym początku należy zdecydowanie zaznaczyć – to nie jest kolejna nudna, wykonana bez polotu łódź. Tym razem za stworzenie projektu wzięło się włoskie studio Pininfarina odpowiedzialne za sylwetki między innymi Ferrari Enzo i Testarossa. Mimo że firma specjalizuje się głównie w tworzeniu prototypów aut, zdecydowała się na opracowanie wyglądu nowego modelu jednostki pływającej skonstruowanej przez spółkę Magnum.

Magnum Marine 80 wygląda fenomenalnie. Jest dość nieskomplikowaną bryłą, jednak nikt nie ma prawa nazwać designu prostackim. Stylistyczna oszczędność jest spowodowana dbałością o stabilność i aerodynamikę pojazdu. Nic dziwnego, 24-metrową łódź wyposażono w dwa potężne silniki, każdy o mocy 2400 koni mechanicznych. Praca obydwu jednostek jednostki jest w stanie rozpędzić to cudo do prędkości 100 km/h.

Wygląd zewnętrzny i osiągi to jedno, jednak co znajdziemy w środku? Wersję prototypową wyposażono w dwie obszerne kabiny klasy VIP jadalnię, salon, a także pomieszczenia dla załogi. Ale nie musi to wcale tak wyglądać. Przestrzeń pod pokładem można zaaranżować według własnego uznania, producent pozwala każdemu klientowi dopasować niemal każdy aspekt wnętrza do jego upodobań. Jeśli istnieje coś, czego można by od firmy Magnum oczekiwać, to jest tym czymś rabat, który przy cenie łodzi w wysokości 6,5 miliona euro może okazać się niemałą ulgą dla naszego portfela.

Zobacz również:

Moja najdroższa…

Śmierć i diamenty

Komputer w wersji Ming

Pokaż więcej w  Motoryzacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Na czym polega regeneracja filtrów DPF?

Regeneracja filtrów DPF, czyli filtrów cząstek stałych stosowanych w silnikach wysokoprężn…