Gdy w pokoju nastolatka brakuje miejsca na duże łóżko, warto zdecydować się na rozkładany mebel wypoczynkowy. Co kupić? Poznaj różne rodzaje łóżek młodzieżowych rozkładanych dostępnych w sklepach i wybierz razem z nami najlepszy model!

Kiedy warto kupić łóżko rozkładane dla nastolatka?

Nie zawsze w pokoju nastolatka znajduje się wystarczająca ilość miejsca, aby umieścić w nim pełnowymiarowe łóżko. W takim przypadku alternatywą jest zastosowanie łóżka rozkładanego.

Pod pojęciem jak łóżka młodzieżowe rozkładane znajduje się szeroka gama modeli, które mogą być łatwo dopasowane do pokoju nastolatka i zapewnić mu wygodę wypoczynku. Są jednocześnie na tyle kompaktowe, że po złożeniu nie zajmują dużej ilości miejsca.

Łóżka rozkładane – rodzaje

W sklepach można znaleźć łóżka młodzieżowe rozkładane w wielu wariantach. Na co warto się zdecydować?

1. Sofa jednoosobowa rozkładana

To jeden z najbardziej kompaktowych mebli, który może być umieszczony w małym pomieszczeniu i służyć jednocześnie jako fotel oraz jako łóżko. Po rozłożeniu sofa jednoosobowa zamienia się w jednoosobowe łóżko.

2. Łóżko rozsuwane

Druga opcja, jaką można zastosować w pokoju dziecka, to łóżko rozsuwane, które jest wyposażone w mechanizm wysuwający front mebla. Producenci oferują w tym wariancie dwa rodzaje łóżek, a mianowicie są to:

  • Łóżka z większą powierzchnią do snu – rozkładana powierzchnia znajduje się na tej samej płaszczyźnie, taki mebel może być używany przez jedną lub dwie osoby.

  • Łóżka dwuosobowe – w tym przypadku na wysuwanym elemencie znajduje się dodatkowy materac, dlatego łóżko ma dwa poziomy, z których osobno mogą korzystać dwie osoby.

Dodatkowo łóżka młodzieżowe rozkładane tego typu może być wyposażone w szuflady, które ułatwiają przechowywanie w nich pościeli i innych przedmiotów.

3. Narożnik rozkładany

W sklepach meblowych można kupić także łóżka młodzieżowe w formie rozkładanych narożników. Zbudowane są one z siedziska, które po rozłożeniu służy jako łóżko, a także wyposażone jest w dwa oparcia.

Jak wybrać wygodne łóżko młodzieżowe rozkładane?

Aby łóżko dla nastolatka mogło zapewnić mu komfortowy sen, warto zdecydować się na zakup modelu z osobnym materacem albo z wysokiej jakości siedziskiem z opcją rozkładania.

Gdy łóżko ma osobny materac, można zdecydować się wtedy na model piankowy albo na sprężynowy – kieszeniowy. W przypadku zakupu łóżka bez osobnego materaca najlepiej poszukiwać modeli, które wyposażone są w sprężyny oraz w piankę. Wtedy zapewniają wyższy komfort oraz trwałość, dlatego mogą posłużyć na długi czas.

Pokaż więcej w  Różne

Dodaj komentarz

Zobacz także

Próba szczelności gazu – jak często należy ją wykonywać?

W dzisiejszych czasach, bezpieczeństwo i ochrona przed niebezpiecznymi wypadkami są niezwy…