Kyocera EOS

Kyocera EOS

Spis treści

Oprócz, jakże modnego dzisiaj, trendu miniaturyzacji urządzeń elektrycznych producenci próbują swoich sił w innych kierunkach rozwoju. Jednym z nich jest tworzenie przedmiotów codziennego użytku, które będą bardziej dostosowane do ludzkich potrzeb, a przy tym zaoferują czystą przyjemność z użytkowania.

gietki telefon komorkowy Kyocera EOS

Może nie dziś, ale już w niedalekiej przyszłości komórkowe przestaną być kojarzone z twardym plastykiem, który nie zawsze dobrze leży w dłoni. A to wszystko za sprawą Kyocera EOS, którego główną zaletą jest właśnie giętkość. Łączy on w sobie składany, miękki ekran OLED i zmienność kształtu zależnie od upodobań szczęśliwego posiadacza. Najciekawsze jest jednak to, że można go złożyć niczym portmonetkę czy portfel.

Jak tłumaczy projektant – Susan McKinney – EOS będzie nawiązywał bardziej „ludzkie” relacje z właścicielem, dzięki możliwości dostosowania do własnych potrzeb jego kształtu, wyglądu. Wedle zamierzeń producenta, za zmienność formy ma odpowiadać miękka polimerowa „skóra” nałożona na telefon. Przy pełnym rozwinięciu naszym oczom ukaże się dosyć duży ekran panoramiczny. Pomocna w pisaniu smsów, e-maili jest klawiatura, która ujawnia się przy złożeniu jednego ze skrzydełek całego urządzenia. Sumując – użytkownik ma do dyspozycji mały ekran wraz z klawiaturą (gumową oczywiście), lub panoramiczny – idealny do oglądania filmów. Ciekawy jest również przycisk (niczym klamra), po wciśnięciu którego EOS otworzy się do ostatnio zapamiętanego kształtu.

gietki telefon komorkowy 2 Kyocera EOS

Niezbędne w tym wypadku duże zapotrzebowanie na moc urządzenia, rozwiązano przy użyciu wyrafinowanej techniki. Mianowicie EOS będzie odzyskiwać energię z naszych kinetycznych poczynań wobec niego, czyli mówiąc krótko, ładowanie nastąpi poprzez naszą zabawę z telefonem (rozkładania, składanie). Im częstszym interakcjom zostanie poddany EOS, tym szybciej się naładuje. Choć Kyocera koncept jest nadal w fazie jedynie projektów wizualnych, to zespoły z San Diego oraz Bagalore intensywnie myślą nad dalszym rozwojem technologii telefonów komórkowych w tym kierunku. W związku z tym, że prace są w początkowym stadium zaawansowania, projektanci nie byli w stanie określić, nawet szacunkowo, ceny za EOS Kyocera. Ale chyba warto czekać?

Powiązane artykuły