Kolejne leczenie kanałowe. Co warto wiedzieć o reendo?

endodoncja

Spis treści

Leczenie kanałowe jest obecnie używane powszechnie, by uniknąć konieczności wyrwania zęba przy infekcji lub uszkodzeniu miazgi zębowej. Zdarza się jednak, że jednokrotne leczenie kanałowe nie jest wystarczające i trzeba je powtórzyć. Co trzeba wiedzieć na temat reendo?

Co to jest reendo – ponowne leczenie kanałowe?

Najczęściej leczenie kanałowe kończy się na jednej procedurze, podczas której stomatolog usuwa wnętrze zęba i następnie wypełnia je innym materiałem. Są jednak sytuacje, gdy pojedyncze leczenie nie jest wystarczające. Wówczas ponowne leczenie kanałowe jest określane jako reendo.

Kolejne leczenie kanałowe dla stomatologa jest związane z większym wysiłkiem, ponieważ musi on wtedy usunąć dotychczasowe wypełnienie, a następnie zlokalizować przyczynę problemu i ponownie wyleczyć ząb.

Duże znaczenie ma zatem precyzja, ponieważ bardzo często nie można już wykonać kolejnego leczenia kanałowego i konieczne jest wyrwanie zęba. Właśnie dlatego leczenie to często przeprowadzane jest pod mikroskopem stomatologicznym.

Leczenie kanałowe – dentysta Olsztyn – skorzystaj z usług stomatologicznych w rekomendowanej klinice!

Kolejne leczenie kanałowe – kiedy jest konieczne?

Leczenie kanałowe prowadzone ponownie może być konieczne z różnych wskazań, gdy dotychczasowe leczenie nie przyniosło odpowiednich efektów. Najczęściej z reendo korzysta się w poniższych sytuacjach:

Nieudane pierwsze leczenie kanałowe

Zdarza się, że stomatolog wykonujący pierwszy zabieg nie dochował należytej staranności i jego leczenie nie przyniosło odpowiednich efektów. Sygnalizowane jest to najczęściej pojawieniem się bólu, opuchlizny, obrzęku.

Pozostawienie narzędzia w zębie

Podczas oczyszczania kanałów zębowych może dojść do złamania narzędzia do ich oczyszczania. Gdy zostanie ono pozostawione w kanale zębowym, może spowodować zapalenie i konieczność powtórnego leczenia.

Uszkodzenie zęba

Kolejną sytuacją, gdy konieczne jest ponowne leczenie kanałowe, będzie uszkodzenie zęba, na przykład jego złamanie czy pęknięcie.

Próchnica zęba

Zdarza się, że ząb leczony kanałowo znów atakowany jest przez próchnicę. Gdy będzie ona głęboka i spowoduje uszkodzenie wypełnienia, może być konieczne ponowne wykonanie zabiegu.

Ile kosztuje ponowne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe prowadzone kolejny raz jest związane dla pacjenta z wyższym wydatkiem, ponieważ najczęściej wymaga ono zastosowania mikroskopu oraz dodatkowych prac.

Ceny, podobnie jak w przypadku zwykłego leczenia kanałowego, będą zależały głównie od liczby kanałów. Zwykle wynoszą one od około 600 złotych do nawet ponad 2000 złotych. Dokładne informacje o kosztach przekaże stomatolog podczas konsultacji.

Po więcej informacji odwiedź adres: https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/dentysta-w-olsztynie-poznaj-nowoczesne-studio-dentystyczne/

Powiązane artykuły