Phyto-purification bathroom to projekt łazienki z naturalnym systemem filtracji wody. Ta unikalna kabina prysznicowa zastępuje tradycyjne urządzenia mechaniczne wykorzystując potencjał roślin do dokładnego oczyszczania wody. Jednym słowem, phyto-purification bathroom to swoisty mini ekosystem uzdatniający brudną wodę do ponownego użycia.

Projekt opiera się w całości na procesach zachodzących w środowisku naturalnym. W początkowej fazie, woda przepływa przez sitowie posadzone na piasku. Korzenie zatrzymują większe pyły, a znajdujące się w nich bakterie rozbijają szkodliwe substancje na pierwiastki przyswajalne przez rośliny. Rosnąca obok trzcina będzie skutecznie pochłaniać metale ciężkie. Lilie wodne wychwycą drobne cząsteczki unoszące się w wodzie, natomiast drobniutka rzęsa usunie pozostałe w niej mikroorganizmy. Ostateczny etap oczyszczania wody stanowi filtr węglowy, który zatrzyma to, czego nie zdołały zatrzymać rośliny.

Proekologiczny projekt zapowiada się dość interesująco; również z estetycznego punktu widzenia. Taka dzika, zielona kompozycja otaczająca wannę będzie prezentowała się wprost niezwykle.

Pokaż więcej w  Lifestyle

Dodaj komentarz

Zobacz także

​​​​Rejsy statkiem wycieczkowym – na czym polega ich fenomen?

Rejsy statkiem wycieczkowym to ciekawe spędzenie czasu, razem z rodziną lub znajomymi. Dzi…