Ekogroszek – 3 powody dla których warto w niego inwestować

ogrzewanie

Spis treści

Zakup pieca centralnego ogrzewania wiąże się z koniecznością wyboru rodzaju paliwa, którego chcemy używać. Wśród najczęściej wykorzystywanych opcji wymienia się między innymi ekogroszek, czyli stały opał produkowany na bazie węgla kamiennego lub brunatnego. Dlaczego warto w niego zainwestować? Podpowiadamy.

Ekogroszek jest dobrą alternatywą dla węgla kamiennego

Ekogroszek w Knyszynie jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż standardowy węgiel kamienny. Podczas jego spalania emituje się dużo mniej dwutlenku węgla, tlenku węgla, azotu oraz innych szkodliwych substancji, które niekorzystnie mogą wpływać na otoczenie. Dodatkowo surowiec ten generuje stosunkowo niewielkie ilości zarówno spalin jak i popiołu.

Ekogroszek to wygodny sposób ogrzewania budynków

Kolejną niewątpliwą zaletą wykorzystywania ekogroszku do ogrzewania swojego budynku jest wygoda użytkowania dedykowanego dla niego pieca. Urządzenia takie po odpowiednim wyregulowaniu praktycznie samodzielnie pracują tak, aby zapewnić komfortową temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Ze względu na to, że ekogroszek charakteryzuje się niewielką wielkością ziaren, to zasypanie pojemnika w piecu pozwala na automatyczną pracę tego urządzenia przez co najmniej kilka dni. Dodatkowo niewielka ilość popiołu, która zostaje po jego spaleniu, gwarantuje łatwiejsze czyszczenie wkładu kominowego.

Ekogroszek to ekonomiczne paliwo stałe

Warto inwestować w ekogroszek również ze względu na wysoką kaloryczność tego rodzaju paliwa. Jeżeli kupujemy ten surowiec ze sprawdzonego źródła, wówczas węgiel wykorzystywany do jego produkcji cechuje się wysoką kalorycznością, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie zużycia materiału do ogrzewania pomieszczeń i jego wysoką wydajność.

Podsumowując, ekogroszek to chętnie wybierany przez inwestorów surowiec wykorzystywany do ogrzewania budynków. Jeżeli jest odpowiednio spalany, może okazać się nie tylko wygodnym i ekonomicznym, ale też dość ekologicznym paliwem.

Powiązane artykuły