Często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne znaczenie dla tego, jak jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie, ma kolor naszego stroju. Psychologowie twierdzą, że barwa, która dominuje w naszym ubiorze, w dużej mierze, determinuje to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Warto wiedzieć jak postrzegają nas inni w danym kolorze, aby móc ubrać się stosownie do efektu, który chcemy osiągnąć.

Przyjrzyjmy się kilku podstawowym kolorom. Bardzo lubianym i modnym kolorem jest czerwień. Niejedna z nas ma szafie piękną czerwoną sukienkę. Czerwień jest odbierana przez otoczenie, przede wszystkim, w kategoriach mocy i pewności siebie. Kolor ten jest pozytywnie odbierany, ale pod warunkiem, że stanowi jedynie jeden z elementów stroju, a nie jego całość. Łatwo z nim przesadzić. Jeśli zdecydujemy się jednocześnie na czerwoną sukienkę, buty i torebkę to, zamiast sprawić wrażenie osoby pewnej siebie i energicznej, możemy wywołać negatywny odbiór. Możemy zostać uznane za osobę agresywną, wulgarną lub być postrzegane wyłącznie w kategoriach obiektu seksualnego.
Kolejny kolor, w przypadku którego należy zachować umiar to czerń. Wskazuje ona na profesjonalizm i wybitną inteligencję, ale w nadmiarze może sprawić, że zostaniemy odebrane jako osoby pesymistycznie nastawione do świata, niewierzące w swoje możliwości i zakompleksione.
Żółty natomiast sprawi, że w oczach innych ludzi będziemy się jawić jako osoby optymistycznie nastawione do życia, energiczne, inteligentne i bardzo kreatywne. Jednak i z tym kolorem lepiej nie przesadzać bowiem jego nadmiar wywoła w otoczeniu wrażenie, że jesteśmy zbyt emocjonalne i nieco naiwne. Podobnie rzecz ma się z zielenią.

Biel budzi pozytywne skojarzenia i sprawia, że inni postrzegają nas jako osoby uczciwe, inteligentne i poważnie podchodzące do swoich obowiązków. Zbyt dużo bieli może z nas jednak zrobić w mniemaniu otoczenia osoby skrajnie naiwne i niedojrzałe. Biel jest niemal idealnym kolorem na rozmowę kwalifikacyjną lub egzamin. Warto ją wtedy połączyć z kolorem niebieskim. Każdy z odcieni niebieskiego bowiem spowoduje, że będziemy odbierane jako kobiety sukcesu jasno wytyczające sobie cele i konsekwentnie dążące do ich osiągnięcia.
Przed ważnym spotkaniem koniecznie przejrzyj dokładnie swoją garderobę i dokonaj wyboru koloru stroju na podstawie tego, jak chcesz być postrzegana przez swojego rozmówcę. Z pewnością przyczyni się to do osiągnięcia pożądanych przez Ciebie rezultatów.

Szukasz sklepu z odzieżą damską odwiedź: http://hurtownialuka.pl/pl/4-odziez-damska

Pokaż więcej w  Moda i Uroda

Dodaj komentarz

Zobacz także

Co powinien zawierać profesjonalny zestaw do paznokci?

Posiadanie ładnych i zadbanych paznokci wymaga regularnego wykonywania zabiegów pielęgnacy…