Każdy chyba człowiek na tej planecie, słyszał choć raz o odbywającym się w , festiwalu filmowym. Ja osobiście cenie go wyżej niż Oskary, dla mnie to rozdanie Oscarów to Amerykańskie , a nie wedle opinii odwrotnie. Ale wracając do temu, w tym roku, nie byłem zaskoczony przyznanymi nagrodami, i chyba nikt nie był.

Złotą Palmę za najlepszy zdobył Terence Malick za “Drzewo życia”, możemy tam spotkać takich aktorów jak Sean Penn czy Brad Pitt. ten wzbudza bardzo duże emocje w ludziach, ja uważam go za arcydzieło.

Opowieść rodziny, ze środkowego zachodu, odpowiada na wiele pytań jeśli chodzi o życie i egzystencję, mamy tutaj przedstawione losy Jacka, który opisuje swoje relacje z ojcem, niby oklepane ale, coś w sobie ten ma. Laur za najlepszą rolę kobiecą przypadł Kirsten Dunst, grającą w filmie “Melancholie”, reżyser tego filmu, to jednocześnie największy skandalista tego festiwalu, Lars von Tier. Najlepszym aktorem został odtwórca głównej roli w filmie “The Artis”, Jean Dujardin, a nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Nicolas Windinga. W jury 64 festiwalu filmowego w , zasiadały takie gwiazdy jak Uma Thurman czy Jude Law, na czele z Robertem De Niro.

Pokaż więcej w  Różne

Dodaj komentarz

Zobacz także

Pergola ogrodowa – dlaczego warto ją posiadać?

Pergola ogrodowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników życia na świeżym powie…