Powietrzne pompy ciepła – co zyskasz razem z Brewa.pl?

pompa ciepla

Spis treści

W ostatnich miesiącach sezonu grzewczego rachunki za ogrzewanie domu niejednego z nas mogły wyprowadzić z równowagi. Okres lata jest niestety bardzo krótki i zanim się obejrzymy, już trzeba przygotować się do kolejnej zimy i szukania sposobów na tani opał. Jak tego dokonać? Idealnym rozwiązaniem na oszczędność energetyczną w czasach, gdy wszystko ekspresowo drożeje są pompy ciepła Brewa.pl!

Pompa ciepła – poznaj moc jej działania

Powietrzne pompy ciepła zostały stworzone jako alternatywa dla klasycznych form grzewczych. Ich zadaniem jest korzystanie z darów natury w celu przetwarzania ich na energię cieplną, bez wyrządzania najmniejszych szkód w środowisku naturalnym. Pozyskując energię cieplną z natury, dzięki połączeniu pracy pomp cieplnych z domową fotowoltaiką, mamy szansę zrezygnować z wciąż drożejących paliw oraz gazu. To niezwykle korzystne rozwiązanie w czasie, gdy budujemy nasz pierwszy własny dom lub przeprowadzamy modernizację. Koszty ogrzewania już po kilku miesiącach stosowania pompy cieplnej są imponująco zmniejszone.

Pompy ciepła Brewa.pl – wszechstronne zastosowanie

Myli się ten, kto uważa, że z pomp ciepła korzysta się wyłącznie w sezonie grzewczym. Także latem można skorzystać na ich ponadprzeciętnej mocy działania. Jak? Otóż, w ciepłe miesiące pompa cieplna świetnie sprawdzi się jako urządzenie chłodzące w różnych pomieszczeniach, gdzie niska temperatura jest wręcz wymagana. Odpowiednio dopasowany z pomocą pracowników firmy Brewa.pl montaż całego układu pozwoli na łatwe otrzymywanie ciepłej wody – i to wszystko bez konieczności stosowania drogiego opału!

pompa ciepla

Pompa ciepła Brewa.pl – zwróć środowisku to, co do niego należy

Silne właściwości pro ekologiczne oraz niska cena eksploatacji wraz z nieograniczonym korzystaniem z ciepłej wody – to wszystko sprawia, że każdy człowiek uważający się za nowoczesnego koniecznie powinien przetestować powietrzne pompy ciepła we własnym gospodarstwie. Polacy stopniowo przekonują się do pomp zasilanych powietrzem, najbardziej zachwyca nas łatwość montażu. Wszystkie elementy pomp ekspresowo dopasowuje się do części systemów wewnętrznych, odpowiedzialnych za przewodnictwo ciepła i ogrzewanie domu na wszystkich poziomach. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie umieszczenie pompy na zewnątrz, na jednej z bocznych ścian elewacyjnych.

Jeśli chodzi jeszcze o analizę parametrów technicznych urządzenia, warto wspomnieć, że efektywność pracy pomp cieplnych zmieniała się na przestrzeni lat. Podstawowa wersja dopuszczała ogrzewanie przestrzeni z temperaturą minimalną – 10 stopni. Obecnie produkowane modele powietrznych pomp ciepła przekazują ciepło do budynków nawet w sytuacjach, gdy zimą zmagamy się z minusowymi wartościami nierzadko sięgającymi nawet 25 stopni poniżej zera. To najlepiej obrazuje jak bardzo możliwości pomp cieplnych uległy zmianie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Powiązane artykuły