Niemiecka firma tuningowa MTM podjęła się niedawno trudnej sztuki przekształcenia grzecznego i dobrze ułożonego Bentley`a w demona szybkości. I trzeba przyznać, że fachowcy od tuningu dopieli swego. Angielski dystyngowany samochód rozpędza się teraz do 330 km/h.

Połączenie piękna i szybkości zaowocowało autem niemożliwym do podrobienia i unikalnym pod każdym względem. Birkin Edition Continental GT napędzany jest przez 650 koni mechanicznych. To aż o 90 więcej niż w standardowej wersji Bentley Continental. Od zera do “setki” rozpędza się w niecałe 5 sekund. Jest to spowodowane masą pojazdu. Niemieccy fachowcy umieścili w samochodzie sportowy system wydechowy (4 rury wydechowe), 21-calowe, pełne elegancji i szyku aluminiowe felgi od Bimoto oraz sterowany elektrycznie system obniżający zawieszenie, dzięki czemu angielski “potwór” jeszcze lepiej trzyma się drogi.

Koszt takiego tuningu to około 20,000 euro. Należy zaznaczyć, że poprawek można dokonać również w pokrewnych modelach Bentley`a, m. in. Continental GTC, Flying Spur, GT Speed czy GTC Speed. Indywidualne podejście do każdego klienta pozwala na dostosowanie opcji według życzeń nabywcy.

Zobacz również:

Wietnamska yoga

Buty, jakich jeszcze nie było

Świat snu

Pokaż więcej w  Motoryzacja

Dodaj komentarz

Zobacz także

Jak kupić części do silników, aby nie przepłacać?

Kupno części do silników wiążę się ze sporym wydatkiem niezależnie, o jakim pojeździe jest…