Brytyjski projektant Lee Broom znany jest głównie z projektowania wyjątkowych wnętrz najlepszych restauracji i barów na świecie. Mając już wiele sukcesów na swoim koncie, Broom postanowił delikatnie zmienić branżę.  Teraz nie projektuje wnętrz, ale . Jego dwie pierwsze zachwyciły tych, którzy już mieli okazję podziwiać arcydzieła autorstwa słynnego Brytyjczyka.

 Odmieniając to, co zwyczajne

Kolekcja Rough Diamond jest kontynuacją wcześniejszej Neo Neon. Celem jest nadanie nowego charakteru meblom zwykłym, zapomnianym. Broom ozdabia je światłem – dzięki temu każdy przedmiot zmienia się w najprawdziwsze dzieło sztuki. Na przykład, krzesło Bright on Bistro, odmieniono nie do poznania poprzez zamontowania jaskrawego, niebieskiego neonu. Klasyczny model fotela Chesterfield zmieniono zastępując guziki, żarzącymi się żaróweczkami. Obydwie propozycje to limitowane (Bright on Bistro – 50 sztuk) dlatego niełatwo jest zdobyć jakikolwiek z modeli Brooma.

Wszyscy czekają na trzecią kolekcję Brytyjczyka. Zostanie ona zaprezentowana podczas London Design Festiwal w sierpniu tego roku. Projektant informuje, że będzie to kontynuacja jego obecnego stylu. Czekamy z niecierpliwością.

Pokaż więcej w  Lifestyle

Dodaj komentarz

Zobacz także

​​​​Rejsy statkiem wycieczkowym – na czym polega ich fenomen?

Rejsy statkiem wycieczkowym to ciekawe spędzenie czasu, razem z rodziną lub znajomymi. Dzi…