Audi Carbon Ski to połączenie wiedzy ze sportu motorowego oraz narciarstwa. Pozwoliło to na opracowanie perfekcyjnych nart. Narty te to produkt typowo sportowy, którego stylistyka koncentruje się całkowicie na wartościowym materiale a mianowicie włóknie węglowym. Model studyjny nart, powstał i został zaprojektowany w Audi Konzept Design München czyli w miejscu gdzie powstaje większość samochodów wyścigowych tej marki. Szef zespołu stylistów Wolfgang Egger przy pracy współpracował ze specjalistami z narciarstwa Head, a narty mają być już dostępne w sezonie zimowym 2011/2012.

img9829 Narty prosto od Audi

Wszystkie etapy pracy skupiły się na transferze, najlepszej technologii z modelu studyjnego nart do produkcji seryjnej. Zewnętrzna warstwa narty jest odpornego włókna węglowego, które pokrywa elementy z tytanu, drewna i aluminium. Waga tych nart to 1500 gram przy długości 170 cm. Ich waga ma zostać jeszcze pomniejszona przez co będą one jeszcze bardziej zwrotne. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego, technicy mogli uzyskać optymalną sztywność przy jednoczesnym zminimalizowaniu skręcania wzdłuż. Narty są bardzo wytrzymałe, posiadają dobre tłumienie drgań oraz niską wagę, dzięki temu narty Audi Carbon to narty carvingowe, które w każdym calu odpowiadają idei “Przewagi dzięki technice”. Narty ten to logiczny etap współpracy firmy Audi z Niemieckim Związkiem Narciarskim ( firma audi od wielu lat jest partnerem i sponsorem NZN). Podczas zawodów świata w vv alpejskim Hahnenkamm-Rennen 2011 w Kitzbühe czy chociażby w czasie zawodów mistrzostw świata
w Garmisch-Partenkirchen 2011 każdy zainteresowany mógł przetestować prototyp tych nart, Wyniki testów przeprowadzonych przez specjalistów że jest to wręcz model perfekcyjnie przemyślanych nart. Podczas projektowania nart
nart Audi Carbon Ski concept firma Audi kierowała się doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z Niemieckim Związkiem Narciarskim a także kierowała się doświadczeniem ze sportu motorowego. Wszystkie parametry które przez wiele lat sprawdzał się w narciarstwie zostały przeanalizowane przy użyciu specjalnego oprogramowania. Eksperci z Niemieckiego Związku Narciarskiego  potwierdzili po gruntownych testach wysoką jakość nart Audi Carbon concept. Narty te to nie tylko bardzo dobrze dopracowany sprzęt sportowy ale również estetyczny obiekt.

al110017 small 6001 166x250 Narty prosto od Audi

Dzięki pracy młodych stylistów z Audi Konzept Design München. udało się przenieść wiele cech stylistyki Audi z samochodu na narty. ” Włókno węglowe i aluminium to centralne elementy stylistyki Audi – te szlachetne materiały podkreślają wysoką jakość naszych samochodów”, powiedział Egger. Włókno węglowe dzięki maksymalnemu stosunkowi wagi oraz sztywności znajduje zastosowanie w sporcie motorowym w elementach, których waga powinna być minimalna przy zachowaniu wytrzymałości na duże obciążenia. . W samochodach wyścigowych startujących w DTM i Le Mans, również w nowym R18, kabina kierowcy, tzw. monocoque, wykonana jest z włókna węglowego.
– Przy konstrukcji tych elementów z włókna węglowego wykorzystywane są te same obliczenia, co przy opracowaniu “Audi Carbon Ski concept” – podkreśla Ullrich.