O tym, że najnowsza technika wkroczyła do świata kuchni wiadomo było od dawna. Kiedy pojawiły się pierwsze ekspresy do kawy, nikt z pewnością nie przypuszczał, że upływający czas przyniesie, aż takie zmiany tego urządzenia.

Hammacher Schlemmer przedstawia ekspres do kawy, który reaguje na głos. Interaktywne urządzenie to bez wątpienia przełom wśród kawowych maszyn. Aby przygotować kawę nie trzeba naciskać szeregu guzików – wystarczy głos. Inteligentne urządzenie pyta czy chcesz nastawić czas czy zaparzyć kawę. W przypadku drugiej odpowiedzi interaktywny ekspres grzecznie prosi o określenie czasu. Potem pozostaje tylko czekać na gorący, kofeinowy napój. Urządzenie wyposażone zostało w specjalny system do rozpoznania i identyfikacji głosu.

coffeemakertalk Kawa parzona głosem

Wyglądem ekspres nie różni się znacznie od klasycznych modeli. Być może producenci byli zdania, że innowacja w wewnątrz urządzenia nie musi iść w parze z nowoczesnym designem.

Główną zaletą ekspresu, którą podkreślają jego twórcy, jest wyeliminowanie zamieszania związanego z użyciem guzików. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jest to tak tytaniczny wysiłek, spod którego jarzma ludzie pragną się wyzwolić? Ci, którzy są zmęczeni guzikowymi maszynami za 100 dolarów mogą odmienić swój los.

Pokaż więcej w  Hi-Tech

Dodaj komentarz

Zobacz także

Klimatyzacja – jak wybrać najlepszy model do mieszkania w bloku?

Urządzając współcześnie wnętrza, bardzo często uwzględnia się przy tym takie sprzęty jak k…