Jak przyspieszyć porost włosów?

włosów przeszczep

Spis treści

Niedobory witamin lub minerałów, różnego rodzaju choroby, stosowane leki i codzienna pielęgnacja mogą znacznie osłabić kondycję naszych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem trychologiem, który zbada kondycję włosów i znajdzie przyczynę problemu. Rynek farmaceutyczny i kosmetyczny oferują różnego rodzaju produkty na porost włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Nieodpowiednia codzienna pielęgnacja, czyli stosowanie silnych kosmetyków zawierających alkohol bardzo osłabi nasze włosy. Lekarze podkreślają, aby unikać także stosowania prostownicy i gorącego nawiewu suszarki. Wysokie i ścisłe upięcia włosów również będą osłabiać cebulki włosowe, dlatego włosy lepiej czesać w luźny kok lub upięcie. Dużą grupę przyczyn wypadania włosów stanowią choroby o podłożu hormonalnym. Zaliczają się do nich nadczynność i niedoczynność tarczycy. Podłoże hormonalne lub genetyczne ma także jedna z najpopularniejszych przyczyn wypadania włosów, czyli łysienie androgenowe. Mieszki włosowe są nadwrażliwe na DTH, czyli męski hormon płciowy, co powoduje ich miniaturyzację. Nie bez znaczenia jest codzienny tryb życia i dieta. Długotrwały stres lub mała ilość snu mogą osłabić cały organizm i zaburzyć jego funkcjonowanie. Niezdrowa dieta zawierająca dużą ilość cukru, fast foodów i napojów energetycznych powoduje powstawanie groźnych chorób, np. cukrzycy, która również ma wpływ na kondycję włosów. Choroby takie jak łojotokowe zapalenie skóry lub grzybica również będą jedną z przyczyn osłabienia włosów.

Zioła na wypadanie włosów

Naturalne metody mogą bardzo mocno wpłynąć na kondycję włosów. Bardzo ważne jest ich regularne stosowanie. Wiele osób zadaje sobie pytanie „Jak przyspieszyć porost włosów?”. Okazuje się, że w większości przypadków wystarczą naturalne metody i stosowanie ziołowych preparatów. Specjaliści polecają stosowanie skrzypu polsnego, który zawiera krzemionkę. Jako podstawowy budulec włosa będzie ona wzmacniała jego struktrurę i chroniłą przed zniszczeniami. Preparaty z dodatkiem lawendy pomogą kontrolować produkcję łoju i pobudzą krążenie skóry głowy. Dobrym składnikiem terapii jest rumianek, który wpływa łagodząco na swędzenie skóry i łągodzi jej podrażnienia. Rozmaryn lekarski zawiera cenne antyoksydanty, które zatrzymają proces starzenia się skóry głowy i usprawnią krążenie krwi. Pokrzywa działa na włosy bardzo korzystnie poprzez regulację pracy gruczołów łojowych i osłabienie działania DHT. Stosowanie preparatów należy skonsultować ze specjalistą, który wskaże najbardziej odpowiedni preparat. Suplementy diety na wypadanie włosów mogą być także dodatkiem do stosowanej przez lekarza farmakoterapii.

Więcej informacji: https://piotrturkowski.pl/co-na-wypadanie-wlosow-natura-czy-chemia/

Farmakoterapia na wypadanie włosów

W przypadku zaawansowanego problemu wypadania włosów należy najpierw poznać jego przyczynę i wdrożyć leczenie które pozwoli ją usunąć. Może okazać się koneiczne np. wyleczenie grzybicy głowy lub wyregulowanie poziomu hormonów. Jeśli przyczyną choroby jest niedobór witamin lub minerałów należy je uzupełnić. Wart także zmienić dietę na taką wskazaną przez lekarza oraz na co dzień stosować dobrej jakości kosmetyki naturalne. Lekarz może zapropinować pacjentowi nowoczesne leki na porost włosów, jendak wybór tej metody i preparatu należy do lekarza. Wielu specjalistów proponuje Aminexil i Minoksydyl. Pierwszy z nich to składnik popularnych wcierek do skóry głowy. Poprzez pobudzenie krążenia skóry głowy będzie działał pozytywnie na odżywienie mieszków włosowych. Drugi preparat, czyli Minoksydyl dostępny jest w postaci ampułek i działa bardzo podobnie do pierwszego preparatu. Oba te leki należy stosować ściśle według zaleceń lekarza. Regularne ich stosowanie może zahamować proces wypadania włosów i pobudzić mieszki włosowe do produkcji nowych włosów.

Powiązane artykuły