otwarta na to najnowsza wizja designerów. Proponują oni przestrzeń dzienną, w której granica między częścią służącą do relaksowania się a miejscem do szykowania posiłków zaciera się.

We wzornictwie mebli kuchennych dominuje obecnie styl nowoczesny, jedyną przeciwwagą dla niego jest styl rustykalny lub angielski. Projektanci nie przewidują rozwiązań pośrednich. Długie ciągi szafek o prostych frontach tworzą duże, pozbawione ozdób powierzchnie w stonowanych kolorach. Mogą być lakierowane na wysoki połysk bądź wykończone fornirem.

84b59717a41e81 Gotujemy w salonie

Urządzenia AGD powinny być schowane w szafkach, a przy zakupie modeli wolno stojących wybierajmy te o prostej obudowie wykonanej ze stali i szkła.

Z kolei wnętrza szafek kuchennych to rozwiązania godne XXI wieku – kosze, półki oraz mechanizmy pozwalające na łatwy dostęp do ich wnętrza. Dobrym, nowoczesnym pomysłem jest zastosowanie elektrycznego systemu otwierania szafek.

54b597179bafec Gotujemy w salonie

Przykładem tego trendu jest Sztokholm, której producentem jest firma Mebel Rust. Dominują w niej materiały szlachetnie połyskujące – płyty lakierowane, szkło, stal szlachetna, a do tego kamienne okładziny.

Więcej informacji na tej stronie internetowej oraz w punktach sprzedaży w m. in.: Bytomiu, Katowicach i Opolu.

Źródło i zdjęcia: rust.com.pl

Pokaż więcej w  Lifestyle

Dodaj komentarz

Zobacz także

Polska w remoncie – jakie prace przeprowadziliśmy w 2019 roku?

49% Polaków wykonało remont w 2019 roku. Prace odbywały się głównie w kuchni i salonie, a …