Osoby przebywające w lecie w Warszawie nie muszą nic tracić ze smaku wakacji. Warszawa jest bowiem miastem, które zarówno może cieszyć oko piękną architekturą, jak również miejscami, gdzie może odpocząć dusza i umysł. Dla tych, którzy decydują się spędzić odpoczynek w Warszawie i pragną spędzić ten czas w wykwintnych miejscach, prezentujemy kilka najbardziej prestiżowych warszawskich hoteli.

Jednym z najbardziej renomowanych hoteli w Warszawie jest Mamaison Le Regina. Jest to pięciogwiazdkowy hotel ulokowany na Starym Mieście, który może poszczycić się nagrodą miesięcznika „Forbes” z 2006 roku dla najlepszego polskiego hotelu. Jest on umieszczony w zabytkowym, odrestaurowanym budynku, który stylizowany jest na XVII – wieczny pałac. Hotel oferuje 61 klimatyzowanych pomieszczeń, w których dostępne jest bezpłatnie bezprzewodowe łącze internetowe (WIFI). Dodatkowego uroku hotelowi nadaje piękny dziedziniec z ogrodem i fontanną. La Regina oferuje dodatkowo luksusową część rekreacyjną, w której na zmęczonych podziwianiem Warszawy czeka basen i sauna. Dla tych, którzy decydują się spędzić w stolicy jedynie weekend, hotel oferuje atrakcyjną ofertę, według której przyjeżdżając w czwartek lub piątek można otrzymać jedną noc bezpłatnie. Rezerwacji apartamentów można dokonać za pośrednictwem strony internetowej hotelu LeRegina.com.

Ciekawą alternatywą jest Le Royal Meridien Bristol. Hotel znajduje się przy jednej z najpiękniejszych ulic stolicy – Trakcie Królewskim. Znajduje się w 6 – piętrowym budynku, z którego okien można podziwiać Pałac Prezydencki, pobliski park czy ulicę. W pobliżu znajduje się Stare Miasto, Teatr Narodowy i Zamek Królewski. Pomimo tego, hotel oferuje 31 klimatyzowanych apartamentów w wielkości od 75 do 106 m2, wśród których znajdują się 2 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Czas spędzony w hotelu umilają takie udogodnienia jak: szybkie łącze internetowe, znajdujące się w łazienkach telefony czy bezpłatna codzienna prasa. Hotel zapewnia również możliwość aktywnego wypoczynku, ponieważ oferuje do dyspozycji rezydentów m. in. kryty basen, saunę, łaźnię parową czy siłownię. Apartament można zarezerwować za pośrednictwem strony Bristol.Polhotels.com.

 

Innym pięciogwiazdkowym hotelem warszawskim jest Rialto usytuowany w centrum miasta przy ulicy Wilczej. Hotel został w 2001 roku odbudowany z przedwojennej kamiennicy. Projektanci kierowali się ideą stworzenia nowoczesnego obiektu hotelowego, który utrzymywałby charakter i atmosferę dawnych lat. Ulokowanie hotelu umożliwia swobodny dostęp do centrów kulturalnych, zabytkowych, rozrywkowych czy handlowych miasta. Projektanci wnętrz apartamentów hotelu inspirowani byli epoką art déco. Do dyspozycji klientów hotelu zostało oddanych 44 indywidualnie zaplanowanych pokoi, które zostały umeblowane w głównej mierze antykami. Rialto oferuje dostęp do biblioteki płyt CD i DVD, sauny suchej i parowej, sali fitness czy pokoju do palenia cygar. Restauracja hotelowa proponuje ekskluzywne posiłki z kuchni polskiej i międzynarodowej. Rezerwacja i szczegółowe informacje dostępne są na stronie hotelu HotelRialto.com.pl.

Przy jednej z głównych ulic Warszawy – alei Jana Pawła II, swą architekturą zachwyca hotel Westin. Jest to 20 – piętrowy budynek, w którym do użytku klientów zostało oddanych aż 361 pomieszczeń. Znajdują się wśród nich szykowne pokoje i apartamenty, a cztery ostatnie piętra są ekskluzywnymi kondygnacjami Westin Executive Club. Na piętrach Executive dostępna jest prywatna recepcja czy sala klubowa, gdzie serwowane są śniadania bufetowe czy wieczorne koktajle. Na ekskluzywnych kondygnacjach możliwe jest zorganizowanie prywatnego spotkania w Executive Boardroom. W okolicy hotelu znajdują się liczne galerie i wydaje się, że jedynymi minusem hotelu Westin jest płatny dostęp do internetu. Szczegółową ofertę hotelu można poznać na stronie Westin.pl, na której można także dokonać rezerwacji pokoi.

Dla osób decydujących się spędzić w mieście w ekskluzywnym stylu, stolica ze swoją bazą hotelową stanowi ciekawą propozycję.

Pokaż więcej w  Lifestyle

Dodaj komentarz

Zobacz także

Wyposażenie dla gastronomii – gdzie warto je kupić?

Właściwie dopasowane wyposażenie gastronomiczne znacznie ułatwia prowadzenie codziennych c…