Szukasz inspiracji, dzięki której zmienisz nudną kuchnię w stylowe, nowoczesne wnętrze cieszące oczy i zachwycające funkcjonalnością? Sprawdź, jakie meble są teraz na czasie!

Nowoczesne meble kuchenne z płyt MDF

Jaki nurt niezmiennie od kilku lat panuje w modnych wnętrzach? Oczywiście minimalizm! Kuchnie nie wyłamują się  z tej reguły – nowoczesne meble kuchenne pozbawione są wszelkiego rodzaju dekorów i krzykliwych kolorów. W kuchniach niezmiennie panuje zasada „mniej znaczy więcej”! Większość modeli mebli oferowanych przez czołowych producentów wykonanych jest z odpornych na zarysowania i uszkodzenia płyt MDF pokrytych ochronnym laminatem. Aby nadać wnętrzu prawdziwie nowoczesny charakter, warto wybrać opcję o wysokim połysku.

Drewno znowu w modzie!

Wydawać by się mogło, że surowe drewno nie idzie w parze z modnym minimalizmem. Nic bardziej mylnego! Designerzy tworzący oryginalne meble coraz chętniej wracają do niezawodnego surowca, nadając mu zupełnie nową formę. W dobrych sklepach lub pracowniach znajdziemy wiele projektów zabudowy wykonanej z rodzimych lub egzotycznych gatunków drewna. Designerskie meble nie mają w sobie nic z masywności i dekoracyjności utożsamianej z naturalnym surowcem. Wręcz przeciwnie – lekka forma, proste kształty i naturalna, ciepła struktura drewna nadają wnętrzu niepowtarzalnego smaku.

Sprytne rozwiązania

W pomieszczeniu, które codziennie jest mocno eksploatowane, nietrudno o rozgardiasz. Osoby ceniące nowoczesne wzornictwo powinny zadbać o to, aby na marmurowych lub granitowych blatach znajdowało się minimum przedmiotów. Wszystkie akcesoria (oprócz designerskiego ekspresu do kawy czy czajnika elektrycznego) powinny zostać schowane w szafkach. Utrzymaniu idealnego porządku wśród mnogości przedmiotów używanych w kuchni pomogą praktyczne kosze cargo, wmontowane w zabudowę stojaki na wino, obrotowe szafki montowane w narożnikach, oraganizery umieszczane w głębokich, dużych szafkach o pełnym wysuwie.

Pokaż więcej w  Różne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Jakie zmywarki gastronomiczne wybrać do różnych branż?

Dla laika, pojęcie „zmywarka gastronomiczna”, kojarzy się po prostu z maszyną do czyszczen…